Včasná diagnostika pohybového vývoje kojenců

V současném nouzovém stavu – bezkontaktní a online

Vážení rodiče, I v této nelehké době bychom se rádi starali o to, aby se Vaše děti vyvíjeli tak, jak mají. Zároveň chceme podpořit nařízení vlády – minimalizovat pohyb lidí na ulicích a omezit tak kontakt mezi lidmi, proto Vám nabízíme online “bezkontaktní” způsob včasné diagnostiky.

Samozřejmě v běžné praxi je vyšetření rozsáhlejší, nicméně i skrze video a Váš popis budeme schopni rozpoznat větší odchylky od běžného vývoje, které jsou indikací k terapii. V prvním roce se totiž cvičením dají odchylky nejsnáze odstranit, tedy i měsíc nebo dva v “karanténě” může být doba zbytečné prodlevy.

Máte pocit, že s Vaším miminkem něco není v pořádku? Nastaly nějaké komplikace v průběhu těhotenství či porodu? Pokud máte zájem, postupujte dle následujícího návodu.

  1. Podívejte se na demonstrativní video níže a pokuste se své miminko natočit stejným způsobem. Na zádech i na bříšku ze všech pohledů a zkuste i přitažení za ručičky. Aby dítě ukázalo opravdu spontánní motoriku, je zapotřebí, aby bylo v klidu a aby jej nic nerušilo – žádné chlácholení a povzbuzující zvuky.
  2. Vyplňte formulář s doplňujícími otázkami, pokuste se odpovědět opravdu na vše!
  3. Video/videa vložte do odpovídajícího políčka ve formuláři, návod najdete přímo tam. Pokud si nebudete s něčím vědět rady, kontaktujte nás.

Kontaktní údaje:
Mgr. Václav Krucký
krucky.vaclav@volny.cz
+420 733 134 838